Loading...
Резултати другог круга рецензирања за Иновативне идеје

вести | 18. јуна 2021.

Резултати другог круга рецензирања за Иновативне идеје

Завршен је други круг рецензирања за категорију Иновативне идеје, и позната су имена финалиста. У периоду од 28. маја до 17. јуна 2021. оцењено је 39 пословних модела, од чега су 24 документа израдили средњошколски, а 15 студентски тимови. За процену квалитета урађених пословних модела, било је ангажовано 29 рецензената.

Шест првопласираних средњошколских и шест студентских тимова, наступиће у финалу такмичења, заказаном за 4. октобар 2021.

СРЕДЊОШКОЛСКИ ТИМОВИ

У подкатегорији Најбољи средњошколски тим, у финале су се пласирали следећи тимови (азбучним редом):
– Адалатело, иновација „Паметна кутија за лекове“
White coats-company, иновација „Специјална Covid маска“
EcoHive, иновација „Еколошка антиварозна кошница“
LifeAid, иновација „LifeAid
– Нова технологија 2, иновација „Едукативни програмибилни логички контролер“
– Hemikoapp, иновација „Hemikoapp

Поредак преосталих тимова је следећи:
7. Солопан, иновација „Уређај и инсталације са посебним техничким и технолошким решењима за измену топлотне енергије различитих флуида“
8. QRCodeTeam, иновација „QRSchool
9. 3Pixels, иновација „Moveably
10. Aqainno, иновација „Hyko
11. Енигма, иновација „Autoharvester
12. Екоорама, иновација „Апликација PopTurist
13. Озонмејкерси, иновација „Преносиви озонски стерилизатор“
14. Ava Developer, иновација „Ava Rover V1
15. Еурека, иновација „Модул за стругање као додатак постојећој CNC глодалици“
16. НимТим, иновација „LoClock
17. Медицинари, иновација „Чарапа за исправљање деформитета стопала“
18. ETŠBike, иновација „MyeBike“
19. Научници, „Play and learn
20. Аерос, иновација „Ласта“
21. Нове наде, иновација „Зифи“
22. Оксигени, иновација „Уређај са новим технолошким решењима за пречишћавање ваздуха од физичких, хемијских и биолошких агенаса“
23. Оператери, иновација „Мултифункционални табуре за вртиће“
24. Хеклери, иновација „Уништитељ“

СТУДЕНТСКИ ТИМОВИ

Међу студентима, имена финалиста су (азбучним редом):
– Панонска посада, иновација „Лара“
– ТМФлотатори, иновација „Иновативна технологија производње нових флотационих и антикорозивних реагенаса“
Fish & Fungi Recycle, иновација „Прерада прехрамбеног отпада поступкоом анаеробне дигестије“
– Фитоплазма, иновација „Софтвер за рану дијагностику биљних карантинских болести“
– Фокус, иновација „Сомниум“
H-Bridge, иновација „Solar Bridge

Поредак преосталих тимова је следећи:
7. Bubbles Team, иновација „EasyGo
8. Mechplant, иновација „Нумерички управљана машина за производњу расада поврћа и цвећа“
9. Hurricane4, иновација „Snorkel narukvice
10. ЕкоЈав, иновација „Велес“
11. iMED-lab, иновација „Паметна лабораторија“
12. VI, иновација „Project VI
13. Временочувари, иновација „Хумани ред“
14. iMED-nova, иновација „Заштитни лептир“
15. Greeners, иновација „Заони“

Актуелно