Loading...
Обука и учење за све учеснике

вести | 24. април 2021.

Радионице које су организовали помогле су нам и да добро напишемо пријаву за грант Фонда за иновациону делатност.

Елеонора Сергијевић била је део тима који је 2017.године на Такмичењу за најбољу технолошку иновацију освојио 4. место.  „Наша иновација намењена је компанијама и појединцима који праве веб сајтове. Уз помоћ нашег конвертора израда сајта се аутоматизује, и то претварањем графичког фајла, који нема програмске информације, у функционални фронтед и то за 30-ак секунди. Резултат је прилагођен и за мобилне телефоне.“

Учешће на Такмичењу за најбољу технолошку иновацију им је, додаје Елеонора, помогло да  боље напишу бизнис план, али и одреде ко су корисници њихове иновације и шта су њихове потребе.

„На Такмичењу смо, не само имали прилику много да научимо, него и да добијемо подршку и да са организаторима и учесницима разменимо искуства. Са некима смо и после Такмичења остали у контакуту, а са некима смо и радили на заједничким пројектима. Мислим да су ти бенефити много важнији од награде која, наравно, зависи од пласмана.“

За новац из Фонда за иновацину делатност конкурисали су док су били на Такмичењу.

„Радионице које су организовали помогле су нам и да добро напишемо пријаву за грант Фонда. Подршка и скоро 80 хиљада евра  које смо добили, омогућила нам је да од технологије направимо производ. Те, 2017. године смо поднели и захтев за патент.“

Две године пре Такмичења почели су да раде на иновацији, а крајем  те 2015-e, у Београду и основали компанију Swiftty doo. Тада су, како каже Елеонора Сергијевић, погрешили јер нису желели да са корисницима тестирају само део производа.

„Направили смо можда и најчешћу грешку коју иноватори праве приликом изласка на тржиште. Желели смо да све буде потпуно функционално и савршено. Требало је да на тржиште  „пустимо“ део готовог производа и да тако добијемо feedbackкорисника. Плашили смо се да нећемо испунити њихова очекивања. Због тога смо морали сами да финансирамо развој, који је због тога дуже трајао и коштао нас је много више. Тако да, када бисмо данас кретали од нуле, не бисмо чекали да производ буде скроз готов, него бисмо део, који смо до тада урадили, „пустили“ на тржиште и чекали одговор корисника“, каже Елеонора Сергијевић и додаје да би њихово искуство могло да помогне иноваторима, учесницима Такмичења за најбољу технолошку иновацију.

Актуелно